Logo strony

Atrakcje – mini targi edukacyjne podczas konferencji Re@lnie Odpowiedzialni

Podczas naszej konferencji w Orientarium Łódź, nasi partnerzy zorganizują różne warsztaty i zajęcia dla uczestników.

Będziemy mogli zagrać w specjalnie przygotowanym pokazowym pokoju zagadek od Tkalnia zagadek . Przygotowali dla nas kilka zagadek, które pozwolą zrozumieć idee pokoju zagadek oraz pokażą nam co ciekawego oferują dla dzieci i młodzieży.

Muzeum ciemności BLACK WORLD przybliży nam wszystkim świat osób niewidomych. Zobaczymy nowoczesny sprzęt, ułatwiający funkcjonowanie osobom z dysfunkcją wzroku. Podczas prostych zabaw, będziemy mogli poczuć się przez chwilę jak osoby niewidome. To pozwala lepiej zrozumieć ich świat. Porozmawiamy o codziennym życiu, pasjach, trudnościach.

Fabryka Marzeń zorganizuje warsztaty, w których uczestnicy będą tworzyć własne unikalne gry oraz zyskają gotowe “przepisy” na zorganizowanie czasu swoim podopiecznym. Nie zabraknie zabaw sensorycznych, tworzenia wzorów różnymi technikami, czy nauki metod kopiowania wzoru.

Będziemy mieli możliwość spróbowania swoich sił w quizie archeologicznym, wydobywaniu skarbów i odkrywaniu przeszłości dzięki uprzejmości Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi. Dla odważnych biorących udział w zadaniach unikatowe przypinki z postaciami z różnych epok historycznych.

Udostępnij ten post: