Logo strony

Konferencja dla nauczycieli – kolejny sukces programu Re@lnie Odpowiedzialni

2 marca 2023 w warszawskim Kinie Helios w Blue City odbyła się Konferencja „Re@lnie Odpowiedzialni – Edycja II”. Było to spotkanie otwierające II Edycję „Profilaktycznego, Programu Re@lnie Odpowiedzialni”, którego uczestnikami są szkoły podstawowe, przedszkola i żłobki. Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się – Połącz się”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia.

Uczestnikami konferencji była kadra zarządzająca i dydaktyczna ze szkół i przedszkoli z całej Polski.

Konferencję poprowadzili Michalina Fabijańska i Marcin Górski. Wydarzenie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Strefa Wsparcia – Karolina Józefowicz wraz z koordynatorem programu Re@lnie Odpowiedzialni – Małgorzatą Kozicką. W tej części uczestnicy usłyszeli o misji i wizji kampanii, a także o tym, co wydarzy się w II edycji programu Re@lnie Odpowiedzialni. Został zaprezentowany również plakat kampanii, który będzie towarzyszył uczestnikom podczas trwania programu.

Po przywitaniu przez gospodarzy, głos zabrał pierwszy ekspert, którym była dr. n.med. Elżbieta Binek. Pani doktor mówiła o wpływie nowych technologii na rozwój psychoruchowy najmłodszych. Uczestnicy mieli okazję prześledzić ten wpływ w każdej grupie wiekowej dzieci, od dzieci w wieku żłobkowym, po uczniów szkoły podstawowej. Kolejnym gościem była Anna Wilczyńska. Opowiadała o kreatywności w zawodzie nauczyciela. Zaprosiła również obecne grono pedagogiczne to kreatywnej zabawy. Pierwszą część zamknął swoją prelekcją dr Przemysław Gąsiorek, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie utrzymywania dziecięcej uwagi. Pan doktor przytoczył badania, mówiące o ośrodku pamięci i uwagi w mózgu, które wzbudziły duże zaciekawienie publiczności.

Podczas przerwy kawowej, uczestnicy konferencji mieli okazję nie tylko napić się pysznej kawy i skosztować przygotowanych dla nich słodkości, ale również mogli odwiedzić przygotowane specjalnie dla nich stanowiska Partnerów Kampanii z atrakcjami, nowościami i ciepłą rozmową. Uczestnicy mogli wziąć udział w zabawach zręcznościowych, własnoręcznie wykonać słodycze, a także skorzystać z wyjątkowych ofert – ekskluzywnych dla uczestników Programu Re@lnie Odpowiedzialni.

Po przerwie – głos zabrały Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska. Ekspertki opowiadały o tym, czego o dobrym jedzeniu możemy nauczyć dzieci w szkole i przedszkolu. Dzieliły się swoją wiedzą na temat żywienia, wyjaśniły czym jest neofobia i przekazały wskazówki, jak wspierać dobre nawyki żywieniowe u najmłodszych.
Kolejnym ekspertem konferencji była Aleksandra Charęzińska. Wyjaśniła uczestnikom, co oznacza placówka przyjazna sensorycznie. Opowiedziała ze szczegółami, jak taka placówka może wyglądać, a także przytoczyła liczne przykłady w formie zdjęć.

Część merytoryczną zamknęła dr hab. Barbara Bilewicz. Opowiedziała uczestnikom o swoich doświadczeniach w zakresie edukacji STEAM.
Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w konkursie. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania dotyczące Kampanii, a także wystąpień ekspertów. Otrzymali liczne nagrody ufundowane przez Partnerów Kampanii i Stowarzyszenie Strefa Wsparcia.

Po zakończeniu tego wydarzenia każdy z gości otrzymał zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji oraz atrakcyjne upominki.

Wciąż można dołączyć do II edycji programu Re@lnie Odpowiedzalni rejestrując placówkę poprzez formularz zgłoszeniowy
https://forms.gle/aZjpka2DJJiwDmxi8

Konferencja w wersji ONLINE dostępna jest tylko dla uczestników programu.

foto. Patryk Małysz

Udostępnij ten post: