Logo strony

Konferencja Re@lnie Odpowiedzialni w Teatrze Kamienica

13 października 2022, w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się konferencja podsumowująca I Edycję programu Re@lnie Odpowiedzialni.

Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Strefa Wsparcia – w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej “Odłącz się, Połącz się”, której patronują m.in. NASK, Instytut Matki i Dziecka czy Centrum Nauki Experyment – zgromadziło w klimatycznych wnętrzach Teatru Kamienica wielu nauczycieli, dyrektorów i innych specjalistów pracujących z dziećmi.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się interesujących rzeczy od ekspertów Stowarzyszenia i gości specjalnych:

Prezes Stowarzyszenia – Karolina Józefowicz oraz koordynator programu – Małgorzata Kozicka, opowiedziały o dotychczasowych dokonaniach i kolejnych zaplanowanych działaniach w ramach Kampanii “Odłącz się – Połącz się” oraz programu “Re@lnie Odpowiedzialni”. Ekspert Stowarzyszenia – Marzena Tokar – w ciekawy sposób opowiedziała o mechanizmach uzależnień u dzieci. Uczestnicy otrzymali wiele danych dotyczących zagrożeń w relacji dziecko – gry komputerowe, dzięki wypowiedzi Pani Joanny Flis – psycholog i certyfikowanej specjalistki psychoterapii uzależnień. Na temat koncentracji dziecka w kontekście współczesnej technologii opowiedziała pedagog, logopeda – Anna Wilczyńska.

Gość specjalny konferencji – Małgorzata Majewska – autorka książki „Dziecko na cyfrowym odwyku” i kursu online Zabieram Dzieci z Sieci w inspirującym wykładzie opartym na własnym życiowym doświadczeniu opowiedziała o swojej 17-letniej pracy w cyfrowych mediach, o cyfrowym odwyku z własną rodziną oraz wadze więzi i wzajemnej akceptacji w relacji rodzic – dziecko.

Partnerzy programu i Kampanii “Odłącz się – połącz się” – firmy, które zaangażowały się w wspieranie naszych działań w I edycji – zostały podczas konferencji wyróżnione certyfikatem firm Re@lnie Odpowiedzialnych.

Nauczyciele wygrali liczne nagrody w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie.

Uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach „Edukacyjny potencjał gier planszowych w praktyce”  prowadzonych przez Urszulę Świat.

Specjalnie podziękowania dla naszych wszystkich partnerów oraz Teatru Kamienica.

 

Udostępnij ten post: