Logo strony
farma iluzji

Rodzinny piknik edukacyjny “Uśpij ekrany – obudź wyobraźnie” na Farmię Iluzji

Martwisz się, że dziecko woli ekran smartfona czy telewizora niż kontakt z rówieśnikami?

Jakie zagrożenia niesie ze sobą nadmierne obcowanie z ekranem?

Zabraniać czy pozwalać?

Dlaczego, gdzie i jak stawiać dzieciom granicę w dostępie do tych urządzeń?

Na te i szereg innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w czasie Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego, który odbędzie się już 21. maja na terenie Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji.

Wydarzenie to będzie zorganizowany dzięki partnerstwu Stowarzyszenia Strefa Wsparcia z Farmą Iluzji przy Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej “Odłącz się-Połącz się” oraz programowi edukacyjnego dla przedszkoli i szkół „Re@lnie Odpowiedzialni” i w całości poświęcone będzie tematyce nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci oraz sposobom przeciwdziałania temu zjawisku.

Przewidzieliśmy serię występów artystycznych i animacji. O godz. 13.00 odbędzie się specjalnie przygotowane show, zaś o 14.00 pokaz iluzji, jakiego doświadczyć można jedynie na Farmie Iluzji! Całe wydarzenie zwieńczy Wielka Gra Terenowa.  Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy również gry i konkursy.

Pozostały czas warto wykorzystać, by poznać atrakcje Farmy (a jest ich już prawie 70!) i skorzystać z bazy gastronomicznej, niemniej pamiętamy że to jest Farma Iluzji, gdzie niemożliwe nie istnieje, co oznacza na przykład, że można też przyjechać z własnym prowiantem i skorzystać np. z przygotowanych przez Park miejsc ogniskowych.

Wierzymy, że jest to doskonała okazja do wspaniałej, wspólnej rodzinnej zabawy a także edukacji w zakresie korzystania z ekranów, która wszystkim bardzo się przyda w domu.

piknik farma

Problematykę przybliżą zaproszeni eksperci, którzy będą również odpowiadać na pytania rodziców na scenie głównej Farmy Iluzji między godziną 11:00 a 15:00.

Eksperci, którzy wystąpią podczas wydarzenia :
– Karolina Józefowicz, prezes Stowarzyszenia Strefa Wsparcia, psycholog, współautorka ogólnopolskich programów profilaktycznych finansowanych ze środków Ministerstwa Zdrowia.
– Anna Wilczyńska, logopeda, terapeuta i nauczyciel.
– Krzysztof Chojecki, Pomysłodawca i współtwórca projektu edukacyjnego „Pi-stacja matematyka, Nauczyciel.

Wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

www.odlaczsie-polaczsie.pl
www.farmailuzji.pl

Udostępnij ten post: